Expert Shkola - віртуальна експерт – школа! » Новини » Всеукраїнська науково-практична конференція

Всеукраїнська науково-практична конференція

Всеукраїнська науково-практична конференція Науково-методичне забезпечення професійної освіти і навчання.

7 та 9 квітня 2016 року в Інституті професійно-технічної освіти НАПН України з нагоди 10 річниці Інституту, відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з теми «Науково-методичне забезпечення професійної освіти і навчання». 7 квітня в рамках конференції пройшли секційні засідання у вигляді стендових доповідей. Відкрила секційні засідання директор Інституту Радкевич Директор Інституту Радкевич Валентина ОлександрівнаВалентина Олександрівна, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України. Було заслухано сім стендових доповідей з актуальних проблем теорії і практики професійної освіти і навчання: проектування змісту професійно-технічної освіти на основі компетентнісного підходу; удосконалення особистісно-розвивальних педагогічних технологій у професійно-технічній освіті; управління розвитком професійно-технічної освіти в умовах ринкової економіки; особливості професійного навчання в умовах високотехнологічного виробництва; підготовка учнівської молоді до вибору й реалізації професійної кар’єри; інформаційно-освітнє середовище професійно-технічних навчальних закладів; розвиток інформаційно-аналітичної компетентності педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів. Стендову доповідь з науково-дослідної роботи за темою «Інформаційне–освітнє середовище професійно-технічних навчальних закладів» проводив Віктор Леонтійович Шевченко, в.о. завідувача лабораторії електронних навчальних ресурсів Інституту ПТО НАПН України, кандидат військових наук, доцент. Про сумісну діяльність працівників лабораторії ПТО НАПН України і творчої групи педагогічних працівників ліцею під керівництвом директора Перепьолкіна М.І. і наукового керівника Шевченка В.Л. з створення Інформаційно-освітнього середовища Марганецького професійного ліцею розповідала Шершень Тетяна Вадимівна, методист ліцею. Методист МПЛ Т.В. Шершень та президент Національної академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор, дійсний член НАН України, НАПН України В. Г. Кремень Вона представила науково-дослідну роботу групи, яку очолює Калюжний В.В., з розроблення електронного навчального ресурсу для предмету "Технологія штукатурних робіт" і продемонструвала його в динаміці на програмно-інструментальній платформі MODLE в мережі Інтернет.
В обговоренні доповідей взяли участь наукові співробітники Інституту ПТО НАПН України, представники професійно-технічних навчальних закладів, навчально-методичних центрів ПТО Сумської, Вінницької, Хмельницької, Волинської, Черкаської, Чернігівської, Одеської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Київської областей та м. Києва. Під час секційних засідань демонструвалися інноваційні розробки науковців і практиків. Учасники стендових доповідей отримали сертифікати.
Всеукраїнська науково-практична конференція19 квітня 2016 р. Всеукраїнська науково-практична конференція продовжила свою роботу. У конференції взяли участь члени президії Національної академії педагогічних наук України, представники органів державного управління, наукових установ, громадських організацій, аспіранти і докторанти Інституту, керівники і педагогічні працівники експериментальних професійно-технічних навчальних закладів різних регіонів України. Зі вступним словом до учасників конференції звернувся президент Національної академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор, дійсний член НАН України, НАПН України В. Г. Кремень. Президент НАПН України вручив співробітникам Інституту почесні нагороди: медалі і грамоти. Директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України В. О. Радкевич проаналізувала діяльність Інституту та охарактеризувала стратегічне бачення його подальшого розвитку у доповіді «Вітчизняна професійна освіта і навчання в Європі майбутнього: відповіді на виклики». З привітаннями і доповідями щодо розвитку та реформування професійної освіти виступили А. М. Гуржій, віце-президент НАПН України, доктор технічних наук, професор, дійсний член НАПН України; В. О. Зайчук, дійсний член НАПН України; А. В. Луцька, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти; Ю. В. Коврак, представник Департаменту ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України; В. О. Карбишева, заступник директора Департаменту ПТО МОН України; Н. Г. Ничкало, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України; Р. А. Колишко, директор Департаменту розвитку трудового потенціалу Федерації роботодавців України, кандидат юридичних наук; О. І. Попова, директор департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації; О. Е. Коваленко, ректор Української інженерно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор; О. І. Щербак та інші. Учасники конференції отримали у подарунок, підготовлені в Інституті: ювілейну книгу, бібліографічний покажчик наукових праць, збірник тез конференції, збірники наукових праць: «Науковий вісник Інституту професійно-технічної освіти. Професійна педагогіка»; «Професійне навчання на виробництві», дайджест наукових розробок.

Фотоальбом науково-практичної конференції
Всеукраїнська науково-практична конференція