Школа (ШМС)

Нужно зайти и бесплатные программы скачать для пк, а так же фильмы смотреть онлайн на кинопортале или скачать Купить шаблоны для DLE на лучшем портале
Школа молодого спеціаліста

Особливе місце в системі вдосконалення освітнього процесу в Марганецькому професійному ліцеї займає організація методичної допомоги молодому педагогічному працівнику. Будь-яка людина, починає свій професійний шлях, відчуваючи труднощі, проблеми через відсутність необхідного досвіду. Становлення педагога, майстра виробничого навчання відбувається важче, складніше, ніж у представників іншої професії тому, що педагогічна освіта не гарантує успіх молодому педагогічному працівнику що тільки починає свій шлях. Щоб стати педагогом недостатньо аудиторних програмних знань. А. Макаренко писав: «Потрібен синтез наукових знань, методичної майстерності та особистих якостей педагога, вміле володіння педагогічною технікою і передовими педагогічними досягненнями». Крім того, педагогічну майстерність багато в чому треба передавати від педагога до учня.
Першим кроком в адаптації є знайомство молодого спеціаліста з ліцеєм, навчальними кабінетами, бібліотекою, методичними матеріалами з предмету. Практичний психолог ліцею знайомить початківців з колективами груп, в яких їм доведеться працювати, дає характеристику груп і окремим учням. Заступники директора знайомлять зі структурою (планами, розкладом, графіками) навчальної, методичної, виховної роботи в ліцеї, документацією, основними вимогами щодо її ведення. Молодому спеціалісту необхідна постійна товариська допомога. Другим кроком у адаптації є організація наставництва. Роботу педагогів-наставників розглядаємо як одне з найвідповіданійших громадських доручень. Наставники - це досвідчені, творчо працюючі педагогічні працівники. Вони складають індивідуальний план роботи з молодим фахівцем.
Третім кроком є заняття в Школі молодого спеціаліста «Шлях до майстерності». Школа є елементом методичної системи ДПТНЗ «Марганецький професійний ліцей» її складовою, частиною системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників ліцею і об'єднує молодих фахівців, які мають стаж роботи - до 5 років. Школа молодого спеціаліста - це постійно діюче професійне об'єднання педагогічних працівників. Основною формою взаємодії з педагогами – є тренінгові заняття та дистанційне спілкування на сайті методичного кабінету ліцею, де будуть викладатися необхідні матеріали на навчання:
- відео з занять досвідчених і початківців педагогів;
- розробки занять;
- фотоальбоми робіт педагогів;
- нормативні документи.
Також на сайті буде відкритий форум для педагогів, де будуть обговорюватися питання, що цікавлять їх.
У школі «Шлях до майстерності» значну увагу методист ліцею приділяє такій формі індивідуальної методичної роботи як консультації. Молоді спеціалісти отримують конкретні поради з важких питань, зразки розробок різних типів уроків, рекомендації. Молодий фахівець отримує допомогу також не тільки від наставника, а від керівника методичної комісії, заступника директора, психолога, досвідчених викладачів, класних керівників. Відкриті уроки, які проводять досвідчені педагогічні працівники ліцею з різних предметів, дають можливість показати і побачити на практиці особливості використання різноманітності форм і методів роботи на уроках. Тому, плануючи відкриті уроки, методист враховує побажання молодих спеціалістів щодо проведення різних типів уроків, на яких можна конкретно побачити, навчитися використанню таких напрямків:
- індивідуальний підхід в навчанні слабких і мотивованих на навчання, сильних учнів;
- диференційований підхід в навчанні;
- інтерактивні форми і методи навчання;
- нестандартні ситуації на уроках;
- нетрадиційні, інтегровані уроки з застосуванням комп'ютерних технологій.
Це допомагає молодому педагогічному працівнику раціонально вибирати тип уроку, його структуру, правильно визначати завдання, мету (навчальну, виховну, розвиваючу) вибирати оптимальні методи навчання, об'єднувати різні форми колективної та індивідуальної роботи, знайомитися з сучасними освітніми технологіями, інтерактивними методами навчання.

Методичні рекомендації для курсантів школи.

1. Методичні рекомендації майстрам виробничого навчання.
У вас немає доступу до завантаження файлів з нашого сервера
2. Типи і види уроків виробничого навчання.
У вас немає доступу до завантаження файлів з нашого сервера
3. Схема плану уроку майстра виробничого навчання.
У вас немає доступу до завантаження файлів з нашого сервера
4. Педчитання: «Самоосвіта педагогічного працівника ліцею.»
5. Творче завдання.

Методист ліцею