Методичний кабінет

Єдина методична проблема педколективу ліцею:
«Впровадження інноваційних педагогічних, виробничих, виховних технологій як засіб розвитку креативної особистості.»
Схема роботи над проблемою ліцею

Мета роботи методичного кабінету:
"Розвиток професійно-особистісних якостей педагогів як необхідна умова підвищення якості освіти".
Планування і організація методичної роботи в Марганецькому професійному ліцеї проводиться на основі нормативних документів про освіту, зокрема: закон України "Про професійно-технічну освіту", Положення про методичну роботу в професійно-технічному навчальному закладі (Наказ МОН України № 582 від 12.12.2000), Положення про методичний кабінет середнього загальноосвітнього навчального закладу (Наказ МОН України від 28 жовтня 1997р. № 385), Положення про порядок здійснення інноваційної діяльності (Наказ МОН України від 07 листопада в 2000 р. № 522. Колектив ліцею продовжує працювати над єдиною методичною проблемою: «Впровадження інноваційних педагогічних, виробничих, виховних технологій як засіб розвитку креативної особистості».
Методична робота в ліцеї здійснюється відповідно до річного плану роботи педагогічного колективу і спрямована на підвищення рівня професійної майстерності і творчого потенціалу викладачів, майстрів виробничого навчання та учнів. В МПЛ створена рівнева модель методичного процесу, а саме:
1-й рівень - індивідуальна методична робота, яка передбачає безперервну самоосвіту і професійне зростання кожного педпрацівника (згідно індивідуальних планів саморозвитку протягом поточного навчального року);
2-й рівень - робота методичних комісій, яка планується на навчальний рік. На даний час в ліцеї працюють вісім методичних комісій, головними завданнями яких є :
- підвищення рівня знань, умінь і навичок учнів шляхом впровадження сучасних педагогічних технологій, інноваційних форм та методів навчання;
- впровадження інтерактивних і інформаційних педагогічних технологій в процес навчання;
- проведення предметних тижнів і декад, училищних олімпіад і конкурсів професійної майстерності учнів;
- організація роботи з обдарованими дітьми;
- обмін педагогічним досвідом.
3-й рівень - робота науково-методичної ради ліцею, яка координує роботу педагогічного колективу над єдиною методичною проблемою "Підвищення рівня навчальних досягнень учнів та професійної компетентності педагогів шляхом впровадження сучасних педагогічних та виробничих технологій".
4-й рівень – загальноліцейна методична робота, яка включає роботу інструктивно методичних нарад, педагогічних рад, педагогічних читань, а також роботу Школи передового педагогічного досвіду.
Протягом навчального року в ліцеї проводяться десять інструктивно-методичних засідань, кожне з яких присвячене певній темі. На засіданнях педагогічної ради ліцею підводяться підсумки навчально-виховної роботи за семестр, навчальний рік, розглядається стан викладання окремих предметів загальноосвітньої і професійної підготовки, обговорюються результати конкурсів ліцею, участь у регіональних і міжнародних виставках, робота кабінетів теоретичного навчання, лабораторій і майстерень, ліцею, участь у обласних олімпіадах, результати проведення державних підсумкових атестацій, а також стан охорони праці в ліцею. Крім того, вирішуються поточні питання, що стосуються організації навчально-виховного та навчально-виробничого процесу.

Задачі методичної роботи на 2015 - 2016 навчальний рік:
• Виявлення та реалізація потреб педагогів.
• Залучення до практики роботи викладачів нових педагогічних технологій, методик, прийомів та способів успішного навчання та виховання.
• Накопичення і систематизація матеріалів з питань впровадження інформаційно-комунікаційних технологій.
• Узагальнення, вивчення, пропаганда педагогічного досвіду.
• Сприяння підвищенню кваліфікації педпрацівників та їх періодичній атестації.
Основним завданням методичної служби МПЛ є не тільки теоретичне освоєння нових освітніх технологій, але їх грамотне впровадження в практичну діяльність.