Позаурочні заходи

День примирення і перемоги в ліцеї

Указом Президента день 8 травня оголошено в Україні Днем пам’яті і примирення. Україна вперше відзначає - День памяті та примирення разом із багатьма країнами Європейського союзу. В цей день у 1945 році набула чинності беззастережна капітуляція Німеччини. Нова пам'ятна дата встановлюється для "вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих". Вшановувати у цей день будуть воїнів, "жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни". Ніколи не будуть забуті імена тих, хто в тяжкий для країни час здійснив неповторні подвиги, хто не шкодував життя, заради щастя нинішніх поколінь. 8 травня 2015 року в кожній групі був проведений перший урок «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» із вшанування пам’яті загиблих воїнів Другої світової війни, учасників АТО хвилиною мовчання. 70 років над нами тихе, мирне небо. Ми радіємо, що можна спокійно навчатися, мріяти, жити. Але потрібно завжди пам’ятати, якою дорогою ціною завойоване наше щастя. У кожній групі в ліцеї пройшов флешмоб «Квітка пам’яті» з одночасним виготовленням червоних маків як офіційного символу пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни та віддав своє життя на сході України у боротьбі проти російської агресії. Для запрошених до ліцею ветеранів відбувся урочистий захід: «Ці грізні роки в нашій пам’яті завжди».

На честь єдності України усі викладачі і учні ліцею разом заспівали гімн України. На кінець заходу відбувся патріотичний body art (боді арт) з розписом на руках і обличчях усих бажаючих символіки України – калини, прапору та маків.

В кінці заходу учні груп ЄЛЗ -14 1/9 та ПР – 14 4/9 запросили глядачів і учасників заходу на політичний флешмоб (flash mob). “Героям слава” тричі пролунало на подвір’ї ліцею – усі учні і викладачі повторили його за учасниками флешмобу.

Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні. Закінчився флешмоб піснею “Україна Єдина”.

Методист ліцею